Velkommen til
Varde Gymnastikforenings
hjemmeside

 



Sæson 2016/17

 
- Vi er i fuld gang i sale og haller, kom og vær med
 



Holdoversigt 2016/17

 

Forældre/barn 1-3 år

Tirsdag  16.30-17.15, Lykkesgårdsskolen, gymnastiksalen
ved Malene Mørch-Lund, Rikke Bæk Pedersen og Louise Engelbreth

​Tirsdag  17.15-18.00, Lykkesgårdsskolen, gymnastiksalen
​ved Malene Mørch-Lund, Rikke Bæk Pedersen og Louise Engelbreth

Mandag  15.30-16.15, Brorsonskolen, gymnastiksalen 
ved Tekla Bjerre og Julie Rose

​Mandag 16.20-17.05, Brorsonskolen, gymnastiksalen
​ved Julie Rose og Tekla Bjerre
 

 

Puslinge 3-5 år

Mandag 17.10-18.00, Brorsonskolen, gymnastiksalen
ved Julie Friis Rose, Susanne Barlow, Jane Frahm


Puslinge Tons, Onsdag 16.45-17.30, Lykkesgårdsskolen, gymnastiksalen
ved Jane Locht

Tumleholdet, et rent drengehold  Tirsdag 17.00 – 17.45, Sct. Jacobi Skole, Multisalen 
Lars og Marianne Schmidt, Frida Graversen, Line Rumpeltiin, Sif Juul Fjordager
 

Spring - Lykkegårdshallen

Minispring (sidste år i bhv - 0. kl.) Tirsdag 16.15-17.00
Lotte Jørgensen, Majbritt Schou Pedersen, Jannie Baltzer, Carina Hartvig Bruun Severinsen, Josefine Lorenzen, Malte Wurfel, Josefine, Emma

Minispring (sidste år i bhv - 0.kl.) Tirsdag 17.15-18.00
Pernille Falther-Lund, Maja Bertram, Susanne Broeng-Hansen, Tina Hoffman, David Barlow, Josefine Lorenzen,
Malte Wurfel, Sofie, Amalia, Lærke, Celina, Josefine,

Spring 1.- 2. kl. Tirsdag 18.15-19.15
Morten Hvelplund, Jesper og Dorthe Lønborg, Torben Christensen, Jane Locht, Josefine Lorenzen, Jan Falther-Lund

Spring 3.- 4. kl. Torsdag 16.30-18.00
Morten Harmsen, Anja Lund, Louise Dalgaard Bach, Line Winding, Mads Tryk, Majbritt Didriksen

Spring 5. -6. kl. Torsdag 18.00-19.30
Morten Harmsen, Mads Tryk, Louise Dalgaard Bach, Line Winding, Anja Lund, Henriette Nielsen

Spring 7. kl.+ Torsdag 19.30-21.00
Morten Harmsen, Mads Tryk,
Katharina Riddersholm, Anja Lund



Rytme - Dans

MGP Dance sidste år i bhv- 0. klasse Torsdag 17.00-17.45 , Brorsonskolen, gymnastiksalen
Regitze Riddersholm, Kirstine Dobler, Regitze Højgaard
(Holdleder    )

​MGP Dance sidste år i bhv - 0. kl. Torsdag 16.30-17.15, Lykkesgårdsskolen, gymnatiksalen
Ceilie Søndergaard, Pernille Bjerrum

MGP Dance 1.-2. kl Torsdag 18.00-18.50, Brorosnskolen, gymnastiksalen
Emma Kehlet, Emma Sønderby
(Holdleder   )

Showdance 3.-4. kl.  Mandag 17.30-18.30, Sct. Jacobi Skole, Multisalen
Sarah Lillerøj, Kirstine Aggerbo

(Holdleder Johanne Ringgaard)

Teen Dance 5.-6. Klasse Onsdag 18.30-20.00, Spejlsalen Lerpøthallen
Siw Ager, Fie Mau

AFLYST  Junior Piger 7.kl->  Tirsdag 19.00– 20.30, Sct. Jacobi Skole, Multisalen
Katharina Riddersholm



For de voksne

VIP Tirsdag 19.30-21.00, Lykkesgårdshallen
Damehold med opvisning

Inger Marie Ditlevsen

Zumba Toning Onsdag 19.00-20.00, Sct. Jacobi Skole Multisalen OPSTART UGE 36
Inge Lise Mateos Amez

MBL Onsdag 20.00- 20.30 , Sct. Jacobi Skole Multisalen OPSTART UGE 36
Inge Lise Mateos Amez

KOL, Diabetes, Hjerte Mandag 10.00-11.00, Spejlsalen Lerpøthallen
Erland Jensen, Margit Madsen

Varde Gymnastikforening | Chr.Richardtsvej 5 | 6800 Varde | CVR.: 29566372